Skip to main content

110 nejlepších snímků z celosvětového salesiánského filmového festivalu

By 19. 11. 202123 listopadu, 2021Novinky, Top

Právě v těchto dnech (18.-19. listopadu) napříč světem slaví mladí lidé Celosvětový filmový festival Dona Boska. Je to první filmový festival tohoto druhu a hned napoprvé mladí tvůrci přihlásili na 1500 krátkých filmů z více jak 110 zemí. Festival probíhá lokálně na mnoha místech světa a zároveň virtuálně na stránce www.dbgyff.com, kde se můžete podívat na výběr 110 nejlepších filmů (výběr filmů pro prvnídruhý den festivalu).

Téma tohoto festivalu je VEDE NÁS NADĚJE, což je téma letošního hesla hlavního představeného salesiánů dona Ángela F. Artime. Za festivalem stojí téměř roční příprava, do které se zapojily bez nadsázky tisíce mladých lidí doprovázených stovkami salesiánů. Vše vrcholí právě v těchto dnech, kdy se filmový festival fyzicky odehrává na více jak 250 místech v 50 zemích světa. Tam, kde to protiepidemická opatření nedovolí, se mohou připojit k festivalu online na stránce www.dbgyff.com. Na ní je ke zhlédnutí 110 filmů, které postoupily do soutěžního finále, z více jak 1500 přihlášených krátkých filmů.

V pátek 19. listopadu od 18:00 do 19:30 proběhne v Turíně závěrečný ceremoniál, na kterém don Artime vyhlásí vítězné snímky, které vybrala mezinárodní porota. Vyhlášení můžete sledovat na facebookových stránkách Salesiánské informační agentury (ANS)  a v angličtině na facebookových stránkách festivalu.

Salesiánská informační agentura ANS