Skip to main content

1/2023 SADBA

Pojďte jíst jako Papuánci! 1. března spouštíme další ročník vzdělávacího projektu pro školyDnes jím jako Papuánec. Nenechte si ujít zábavné poznávání a vaření a přizvěte svoji školu či třídu.

Tento rok se vydáváme do drsné nádherné Papuy-Nové Guineje. Je to jedna z nejméně probádaných zemí světa a nabízí mnoho zázraků v podobě neuvěřitelné diverzity – etnografické, lingvistické i co se přírody týče.

Zajímá vás, jestli na Papui žijí ještě kanibalové? Co je to mumu a kolika jazyky se na Papui mluví? Odkud pochází rajky a kdo je mezi zvířaty největší? Věděli byste, že hlavní město Port Moresby patří k nejnebezpečnějším městům světa? V jaké výšce dokáže lid Korowaiů postavit svůj dům? …

Neváhejte a zaregistrujte se od 1. března! Součástí projektu je možnost zdarma si stáhnout pracovní listy a čerpat velké množství materiálů a informací na webových stránkách (videa, fotogalerie, hudba, články, informace a zajímavosti). Po registraci na www.dnesjimjako.cz obdržíte řešení k pracovním listům a metodiku hodiny.

Ukázky pracovních listů

Žáci a studenti si můžou uvařit typické papuánské jídlo, které si můžou připravit doma či se spolužáky ve škole a čeká na ně i malá soutěž.

Nejlepší soutěžící obdrží jako dárek brožurku s příběhy o Papui, kterou napsali dobrovolníci, kteří na Papui působili. Učitelé se můžou těšit na knížku Jardy Střasáka Medik bez zábran obsahující řadu svižně a vtipně napsaných historek z Papuy.

Nemůžete-li se zúčastnit, dejte o Dnes jím jako Papuánec vědět – díky tomuto projektu se snažíme šířit myšlenky solidarity, rozšiřovat dětem obzory a seznamovat je s možností dobrovolně a nezištně pomáhat tam, kde je to potřeba.

Propagační plakát najdete pod článkem nebo zde ke stažení ve formátu PDF.

Podívejte se na stránky www.dnesjimjako.cz.

Na Vaši účast se těší

Salesiánská misijní organizace SADBA