Skip to main content

Co najdete v jarním Salesiánském magazínu?

By 24. 4. 202326 června, 2023Magazín, Novinky, Top

Dnes vychází Salesiánský magazín 2/2023. Jako obvykle ho najdete v elektronické podobě na stránce SDB.cz/magazin a komu ještě nechodí tištěný do schránky, může se tamtéž přihlásit k jeho odběru.

Jaro přináší znovuzrození a změny, příroda se probouzí, rodí se nový život. Také církev je v očekávání změn: do instituce, jež má za úkol vybírat nové biskupy, jmenoval papež František poprvé v historii církve ženy, otevírají se nelehká témata týkající se lidí s odlišnou pohlavní identitou a nejen v rámci evropské synody probíhají diskuze ohledně dalšího směřování církve. Salesiánská spiritualita a odkaz Dona Boska je však stále živý – přesvědčte se o tom například ve fotokoutku ze salesiánských středisek.
Příjemné jarní čtení vám přeje Vaše redakce.

Moji rodiče to přijali skvěle

Diskuze na téma odlišné sexuální orientace v církvi chybí. Aktuální rozhovor s Hankou Strašákovou je tak možná jednou z prvních vlaštovek, jež může pohled na příslušníky LGBT komunity změnit a otevřít cestu k jejich přijetí a pochopení.

Žena mezi kardinály

Ženy mají jiný úhel pohledu, vidí věci z jiné stránky než muži a v mnoha ohledech je jejich spolupráce obohacující. To jsou zřejmě důvody, proč papež František jmenoval do instituce vybírající nové biskupy také tři ženy. Je mezi nimi i salesiánka Yvonne Reungoat.

Odešel misionář Martin Jílek

Odešel překrásný člověk! To jsou některá z mnoha dojemných slov rozloučení, která o Martinovi byla řečena a která plně vystihují jeho osobnost. Martin odešel do náruče našeho Pána v neděli 19. února 2023 ve věku 47 let.