Growing up

Příběh o odvážném malém semínku, ze kterého vyrostl velký strom. Jsou věci, které i nám samým jsou skryté, ale odvaha a důvěra sám v sebe může přinést překvapující výsledky. Ne vždy totiž poznáš podle vzhledu, co se v druhém člověku skrývá…

Délka: 2:33
Témata: Růst, sebepoznání, sebedůvěra

Barva

A Bůh stvořil svět… barevný svět. Když jej však vybarvoval, zapomněl na jedno zvíře, které zůstalo černobílé. Byl to Boží záměr anebo nedopatření?

Délka: 2:27
Témata: sebepřijetí, pestrost, originalita

Alma

Trošku strašidelný příběh z dílny Pixaru o malé holčičce, kterou zvědavost přivede až do tajemného hračkářství, kde objeví panenku, která vypadá přesně jako ona. Pokušení dotknout se nedotknutelného je velké a tak také celý příběh dopadne.
Je možné sám sebe poznat úplně? Jsou nějaká místa nás, která nám zůstanou tajemstvím?

Délka: 5:30
Témata: sebepoznání, odvaha, tajemství

Dům z malých kostek

Trochu delší, ale o to hlubší film o tom, jak je někdy důležité sestoupit do vlastního nitra, do své minulosti. Člověk tam může objevit mnoho krásného, co mu život dopřál. Někdy však na tyto poklady života zapomínáme a soustředíme se pouze na ty aktuální maličkosti, které nás trápí teď. Život je však nutné brát ve všech souvislostech a všímat si toho dobrého i špatného zároveň.

Délka: 12:06
Témata: minulost, sebepoznání, vztahy, optimismus

Geriho hra

Legendární film oceněný Oskarem od českého tvůrce Jana Pinkavy – Geriho hra. Tento film z roku 1997 se stal průkopníkem animovaného filmu. Vypráví o starém muži, které si vyrazil do parku zahrát šachy. Soupeřem si však byl sám. Dva světy v nás, dva póly naší duše, dva soupeři a zároveň největší přátelé… Kdo jsem z nich jsem opravdu já a kdo z nich je má maska?

Délka: 4:06
Témata: lidská přirozenost, sebepoznání, rozpolcenost, boj

Původ

Origins (Původ) je název velmi zajímavého a krátkého filmu. Stará součástka má nálepku, kterou jí dali v továrně a tak se snaží podle ní najít své štěstí. Zjistí však, že původ se neodvozuje podle nálepek, které nám dali lidé, ale podle vnitřních tužeb a něčeho, co není v lidské moci. Najde nakonec svůj původ?

Délka: 2:10
Témata: identita, hledání, pravdivost, sebepoznání

Síla empatie

Krátké video, které však velmi názorně dokáže vysvětlit rozdíl mezi empatií a soucitem. Naladit se na empatii je možné ve chvíli, pokud jsme schopni se sami dotknout své zranitelnosti a křehkosti. Zapamatujete si čtyři vlastnosti empatie?

Délka: 2:54
Témata: empatie, pomoc, sebepoznání, propojení