oktapodi

Film o pravé lásce, pro kterou se musí mnohé obětovat. Odvaha, statečnost a vytrvalost. Jen s těmito ctnostmi vydrží vztah dlouhou dobu. Dvě chobotnice, které se milují, ale okolnosti je stále rozdělují. Láska je „znovu“ říkával básník Jan Skácel. A tak je tomu i v tomto filmu – ZNOVU.

Délka: 2:26
Témata: věrnost, statečnost, láska, oběť

lavatory lovestory

Krátký film, který může evokovat mnoho myšlenek. Švadlena, která zachraňuje svět, „opravuje“ lidi, stroje, vztahy. Bez odměny, bez očekávání ocenění, bez hranic…
Je tak „posedlá“ dobrem, že zapomíná na sebe. Na to, že se jí dobro může vrátit v podobě zla a dokonce zničit ji samou. Přesto v tom všem vidí smysl. A před dvěma tisíci let zde také někdo takový byl….

Délka: 3:33

Témata: dobro, Bůh, láska, vztahy, odplata

Thought of You

Toto taneční a hudební ztvárnění lásky bere dech. Jen samotné dívání se na tyto dva vyvolává různé myšlenky. Je tento film o lásce, o myšlenkách, o nedosažitelnosti milovaného? Možná o všem tomto a možná o něčem jiném. Posledních pár vteřin však všechno převrátí naruby.
Až se budete dívat, nezapomeňte na hudbu, která je velmi důležitá. A protože je text v angličtině, můžete se na jeho překlad podívat zde.

Délka: 3:06
Témata: tanec, touha, rozchod, láska

Women vs Men

Velmi vtipná a podle mnohých i pravdivá animace z dílny italského tvůrce Bruna Bozzetta o tom, jaké rozdíly jsou mezi muži a ženami. Na druhou stranu i přes všechny ty rozdíly k sobě muž a žena nerozlučitelně patří a ve vztazích je důležité právě z těchto rozdílností těžit. Myslíte, že Bruno přehání?

Délka: 5:27
Témata: muž x žena, rozdílnost, porozumění

Chicken or the egg

Tento velmi hezky zpracovaný film pojednává o lásce. Říká nám, že láska je mocná čarodějka, motivace k nadlidským výkonům a že láska dokáže kultivovat. Na druhou stranu však existují tendence, které nám v pravé lásce překážejí. Mohou to být naše návyky, závislosti či lpění na různých věcech. Dokážeme se jich postupně zbavovat anebo na nich lpíme natolik, že naše vztahy rozbíjí?

Délka: 3:23
Témata: láska, závislosti, motivace

Rooted

Tento krátký film je příběhem lásky. Lásky, která uměla čekat, lásky, která žila jen pro ten jediný okamžik spojení dvou srdcí. I taková má láska být…

Délka: 5:15
Témata: trpělivost, nezištná láska, oběť

It’s not about the nail

Toto krátké video (v angličtině) je nádhernou ukázkou rozdílnosti v komunikaci muže a ženy. Ano, není to jednoduché, ale není to nemožné a při troše námahy si nakonec žena a muž mohou porozumět. Ono to totiž asi opravdu není o tom hřebíku… 🙂

Délka: 1:42
Témata: nedorozumění, tolerance, komunikace, muž x žena

Cecelia

Trochu naivní, ale vtipné video vypráví o tom, jak láska dokáže motivovat lidi k neuvěřitelným výkonům. Téměř celý čas se snaží znuděný teenager uhranout dívku na protějším balkonu. Jeho chování se však radikálně změní, když zjistí, že dívka…
Všude kolem můžeme vidět kult dokonalosti. V čem ale opravdu tkví krása člověka?

Délka: 4:04
Témata: krása, motivace, zamilovanost, hodnota člověka

hate/love

Tento krátký film (v angličtině) řeší velmi zajímavé téma. Jak je možné, že někoho milujeme a jiného nenávidíme? Není to jen naše mysl a naše vůle, která se může rozhodnout, jaký postoj ke světu a lidem zaujmeme? Láska a nenávist – dvě strany jedné mince?

Délka: 1:27
Témata: láska, nenávist, životní postoj, život

Láhev

Láhev je stručný název tohoto hlubokého filmu. Dva zamilované „ostrovy“, jejichž jediný dorozumívací prostředek je láhev v moři. Postupně se poznávají, ovlivňují, aniž by se kdy viděli. A pak jednoho dne dostanou šílený nápad…

Délka: 5:25
Témata: láska, vzájemné ovlivňování, oběť, vztahy

Bez lásky nejsem nic

Filmové ztvárnění biblického textu o lásce z (1K,13) na základě symbolických předmětů, které nesou v sobě vzpomínky na životní příběh partnerů.

video: 4:35
Témata: láska, bible, partnerství

Mužský vs ženský mozek

Marek Gungor, americký pastor, vysvětluje velmi stručně rozdíl mezi ženským a mužským mozkem. Lze s ním souhlasit nebo ne?

video: 10:39
Témata: rozdíl, myšlení, láska