Kazanlak je 70tisícové město, které se nachází asi uprostřed Bulharska, v Růžovém údolí mezi pohořími Stara planina a Sredna gora. Salesiáni tu vytvořili centrum pro setkávání mládeže z celého Bulharska. Starají se také o farnost a dům pro víkendové a jiné akce.

Setkání pro katolickou mládež z celého Bulharska

  • Duchovní obnovy – pravidelně jsou pořádány adventní a postní duchovní obnovy a nově také setkání zaměřená na hledání povolání.
  • Setkání animátorů – v roce 2007 začal program salesiánských animátorů, který má obdobný průběh jako animátorský program v ČR – cílem je vést schopné mladé lidi v Bulharsku k tomu, aby přebírali svým dílem zodpovědnost za salesiánské dílo v zemi a snažili se pomáhat salesiánům v jejich práci.
  • Novoroční a další „pohodová“ setkání…

Dobrovolníci z Česka

  • Samostatnou skupinou jsou čeští dobrovolníci. Jejich hlavní činností je pomoc při pastoračních aktivitách salesiánů a ve středisku mládeže. Zapojují se do přípravy programů, animátorských a různých mládežnických setkání, skautu, táborů a pomáhají též při aktivitách ve vesnici Kalitinovo.
  • Do Bulharska je vysílá Salesiánská asociace Dona Boska, z. s., (SADBA) v rámci programu Adopce nablízko. Dobrovolníci prochází roční přípravou a samotná dobrovolná služba je přínosem nejen pro dané místo, ale také pro jejich osobní rozvoj.