Skip to main content

Složili jste postní puzzle?

By 25. 4. 2019Bulharsko

Počátkem postní doby a v jejím průběhu jste si mohli pořídit puzzle s obrázkem kostela a školy, které salesiáni staví v Bulharsku pro děti z chudinské čtvrti na okraji Staré Zagory. Bylo na vás, zda skládání doprovodíte modlitbou za misie nebo zašlete na jejich podporu finanční dar.

Máme velkou radost z vašich ohlasů. Do postní kampaně se zapojili jednotlivci, společenství i celé farnosti. Lišily se zážitky i přístupy ke „stavbě“.

V brněnské farnosti Křenová, odkud je letošní roční dobrovolnice Slávka, například uspořádali postní jarmark. Výtěžek věnovali na nákup nového mikrobusu pro misionáře v Bulharsku. (Ten, který misionáři dosud používali, za nevyjasněných okolností počátkem dubna shořel.)

Děti z Misijního klubka v Halenkovicích si zase zjevně vzaly příklad z Dona Boska, protože začaly svou stavbu „od nebe“ (viz foto). Fotografie je z konce března, věříme, že se stavbu podařilo dokončit až k základům.

Byli jsme i na Proglasu, kde snad nejvíce zaujala hlavní myšlenka postního skládání: „každý dílek je jedinečný a nalézá svůj smysl až ve společenství s ostatními dílky. Pokud by někdo dílek nepřidal, bude chybět v celkovém obrazu, podobně jako je tomu v Božím plánu s námi.“

Připomínáme kontakt pro zaslání darů na rozvoj projektu vzdělání a výchovy nejchudších dětí z bulharské Staré Zagory:

2500876091/2010, ss 2902.

Pokud jste postní skládání provázeli odříkáním, prosíme, nezapomeňte poslat svůj „dílek“ do 15. 5. 2019. Děkujeme!