Skip to main content

Mikrobus pro bulharské děti

By 25. 4. 2019Bulharsko, Top

Počátkem dubna shořel mikrobus, který naši misionáři v Bulharsku používali na dovážení dětí z machaly na doučování, kroužky, hry, výlety… Bohužel, nebyl pojištěný, protože v Bulharsku je cena pojištění velmi vysoká. Mikrobus shořel v noci, když stál zaparkovaný před domem, ve kterém misionáři ve Staré Zagoře bydlí. Celou záležitost vyšetřuje policie a zjišťuje možnost cizího zavinění.

Machala je od sídla salesiánů ve Staré Zagoře vzdálená přes půlku města. Bez mikrobusu by jejich práce byla těžší a omezená. Minimální náklady na pořízení zánovního mikrobusu činí 200 000,- Kč.

Děkujeme

Do kampaně, kterou jsme rozjeli na získání prostředků na nákup nového mikrobusu, a která končila na zelený čtvrtek, se zapojilo celkem 185 lidí a přispělo celkovou částkou 250 311,-Kč. Všem vám, kdo jste pomohli, ať už finančně, modlitbou nebo sdílením prosby o pomoc na sociálních sítích patří VELKÝ DÍK!

Kateřina Cveklová

Kampaň na získání prostředků na nový mikrobus je již uzavřená. Jak je dál možné podpořit činnost misionářů pro nejchudší děti v bulharské Staré Zagoře a Kazanlaku? Zjistíte ZDE.