Do Bulharska doputovali noví misionáři

By 20. 12. 20197 října, 2021Bulharsko, Novinky, Salesiáni studenti, Top

Dva salesiáni vyslaní na misie přiletěli 20. prosince 2019 do Bulharska. Přidali se k salesiánské komunitě pěti Čechů a jednoho Inda, která působí ve městech Kazanlaku a Staré Zagoře. Nové misionáře na konci září slavnostně vyslal hlavní představený salesiánů don Ángel Fernández Artime. Na své působení se připravovali v Itálii a po dvanácti týdnech doputovali do cíle cesty.

Prvním misionářem je koadjutor Markos Alejandro Dalla Cia z Argentiny. V posledních týdnech absolvoval misijní kurz v Římě. Druhý misionář je bohoslovec Brandon Homero Figueroa Gonzalez z Guatemaly. V pondělí 23. prosince obnoví při mši svaté v Kazanlaku řeholní sliby. V posledních týdnech se učil italsky v Perugii. Má vystudovanou filozofii a v Bulharsku bude na praxi. Po roce, nebo dvou bude pokračovat ve studiu teologie a připravovat se na kněžství.

Ředitel komunity P. Petr Cvrkal popisuje, co teď nové misionáře čeká: „Na začátku se budou učit bulharsky v Kazanlaku. Postupně vstoupí do naší pastorace. My děláme hlavně romskou pastoraci, jak v Kazanlaku tak především ve Staré Zagoře. Současně budou vstupovat i do naší pastorace s animátory.“ Salesiáni ve Staré Zagoře staví kostel, školu a komunitní dům, který by měli otevřít v příštím roce. Aktuální informace o působení salesiánů v Bulharsku si můžete přečíst v prosincovém čísle bulharského zpravodaje nebo ve starších číslech zde.

Jan Kvapil