Skip to main content

Do Bulharska doputovali noví misionáři

By 20. 12. 20197 října, 2021Bulharsko, Novinky, Salesiáni studenti, Top

Dva salesiáni vyslaní na misie přiletěli 20. prosince 2019 do Bulharska. Přidali se k salesiánské komunitě pěti Čechů a jednoho Inda, která působí ve městech Kazanlaku a Staré Zagoře. Nové misionáře na konci září slavnostně vyslal hlavní představený salesiánů don Ángel Fernández Artime. Na své působení se připravovali v Itálii a po dvanácti týdnech doputovali do cíle cesty.

Prvním misionářem je koadjutor Markos Alejandro Dalla Cia z Argentiny. V posledních týdnech absolvoval misijní kurz v Římě. Druhý misionář je bohoslovec Brandon Homero Figueroa Gonzalez z Guatemaly. V pondělí 23. prosince obnoví při mši svaté v Kazanlaku řeholní sliby. V posledních týdnech se učil italsky v Perugii. Má vystudovanou filozofii a v Bulharsku bude na praxi. Po roce, nebo dvou bude pokračovat ve studiu teologie a připravovat se na kněžství.

Ředitel komunity P. Petr Cvrkal popisuje, co teď nové misionáře čeká: „Na začátku se budou učit bulharsky v Kazanlaku. Postupně vstoupí do naší pastorace. My děláme hlavně romskou pastoraci, jak v Kazanlaku tak především ve Staré Zagoře. Současně budou vstupovat i do naší pastorace s animátory.“ Salesiáni ve Staré Zagoře staví kostel, školu a komunitní dům, který by měli otevřít v příštím roce. Aktuální informace o působení salesiánů v Bulharsku si můžete přečíst v prosincovém čísle bulharského zpravodaje nebo ve starších číslech zde.

Jan Kvapil