Mobilní aplikace a Mise Život

Mobilní aplikace a Mise Život
27. února 2017

Absolventi Mediální školy mají za sebou už třetí produkční víkend a intenzivně pracují na vývoji salesiánské mobilní aplikace a na sérii videosvědectví o zajímavých životních cestách. Oba projekty jsou spojeny s devadesátým výročím příchodu salesiánů do ČR.

Skupina kluků a holek, kteří se před rokem v Mediální škole učili základy různých forem mediální komunikace, letos věnují svůj čas a kreativitu projektům, které mají zpřístupnit zvláště mladým lidem salesiánská témata a devadesáté výročí. V říjnu byly z velkého množství nápadů vybrány dva, na kterých společnými silami pracujeme:

Salesiánská mobilní aplikace

Začátkem léta už budete mít pravděpodobně ve svých mobilních zařízeních nainstalovanou novou aplikaci, která vám přiblíží salesiánský svět. Snadno se tak dostanete ke kontaktům a informacím o salesiánských dílech, k novinkám ze salesiánského světa, ale také k inspiraci do života v duchu Dona Boska.

Mise Život

Jak jste si svůj život představovali v dospívání? A jaký je teď? Podle čeho jste se rozhodovali? A jaká překvapení vám život přinesl? Co člověk může udělat pro to, aby byl šťastný? Na podobné otázky odpovídají ve svém vyprávění lidé na různých životních cestách: mladá maminka, která původně chtěla žít v klášteře, záchranář, který zasvětil svůj život boji o zdraví, řeholní sestra, která se v mládí zamilovala do úspěšného závodníka, a další. Seriál Mise Život budete moci sledovat po velikonocích na salesiánských sociálních sítích.

Mediální škola 2017-2018

Mladé tvůrce v jejich práci doprovází Libor Všetula, Anežka Hesová a Zdeněk Jančařík.

Mediální škola pracuje na výročí