"Školníci" síťovali v Brně-Žabovřeskách

"Školníci" síťovali v Brně-Žabovřeskách
23. ledna

Salesiánská střediska mládeže nejsou jen kroužky, kluby a tábory. Mnohá z nich pořádají také vzdělávací a preventivní programy pro školy. "Školníci" - tedy lidé, kteří programy pro školy připravují, se poprvé sešli napříč středisky, aby se navzájem inspirovali.

Lednové setkání v Brně-Žabovřeskách nám dalo možnost zjistit, jaká témata školám jednotlivá střediska nabízí, jakou mají podobu, co mají programy společného a jaké jsou možnosti spolupráce. Odborníci tomu říkají síťování.

Síťovat a vyměňovat zkušenosti se navzdory sněhové kalamitě zdárně sešlo všech 15 pracovníků z mnoha koutů republiky - kromě domácích Brňáků z Žabovřesk a skoro domácích z Líšně také zástupci z Teplic, Českých Budějovic, Zlína a Fryštáku. Na setkání nechyběl ani Don Bosko, přesněji jeho animovaná verze z lepenky, jenž nám připomínala společný pilíř naší práce: salesiánský preventivní systém a u stolu s občerstvením dodávala sílu do celého setkání.

Úspěšně jsme tak v několika blocích probrali komunikaci se školami, finance, specifika v práci se třídou a vzdělávání lektorů. Vždy s možností vzájemné spolupráce do budoucna. Jedním takovým výstupem je i název vzniklé pracovní skupiny – Školníci.

Děkujeme řediteli žabovřeského střediska – Jirkovi Balášovi za poskytnutí zázemí včetně skvělé kávy v libovolném množství ;) a podporu celé akce. Dále všem zúčastněným školníkům za čas, energii, nadšení a hlavně spolupráci. Protože ta s akcí nekončí, naopak právě začíná.

Ondřej Zukal

Pracovní skupinkaSalesiánští školníci

Foto se sněhulákem