Setkání koordinátorů dobrovolníků a externistů

Setkání koordinátorů dobrovolníků a externistů
22. března

Ve dnech 19. a 20. 3. 2018 proběhlo ve středisku v Brně-Žabovřeskách setkání koordinátorů dobrovolníků a externistů.

V pondělí  jsme zahájili setkání prohlídkou střediska a sdílením praxe práce s animátory v různých střediscích. Hanka Gennertová z SHM Plzeň a Lenka Drexlerová ze střediska Brno-Žabovřesky se podělily o své zkušenosti při přípravě animátorů, které byli inspirací a podnětem pro naši činnost. Pondělní večer byl ve znamení stavění mostů. Během tematické hry jsme si uvědomili důležitost komunikace, koordinace a propojování v naší práci.

            IMG_20180319_210753                                       IMG_20180319_211021

V úterý dopoledne jsme se věnovali praxi přípravy animátorů na jednotlivých střediscích ve světle oblastí kompetenčního profilu salesiánského animátora. Jako nejdůležitější témata (z mnohých dalších) se ukázala prohlubování motivace animátorů, formace animátorů v křesťanské oblasti a jejich osobní doprovázení. Shodli jsme se na tom, že nám témata stojí za to rozvíjet i v mezičase jednotlivých setkání a účastníci ocenili možnost sdílení praxe a diskuze o významu a místu kompetenčního profilu v přípravě animátorů.

IMG_20180320_105102_HDR

Pokud by si někdo z vás chtěl kompetenční profil stáhnout, můžete to udělat na adrese http://www.sadba.org/novinky/vystupy-projektu-erasmus/

Pavla Oklešťková