Salesiánský ples v ČB: Kouzlo úsměvu

Salesiánský ples v ČB: Kouzlo úsměvu
10. ledna

Českobudějovický salesiánský ples je nejstarším salesiánským plesem v České republice. Jeho 27. ročník se uskuteční v sobotu 10. 2. 2018 v kulturním domě Vltava. Záštitu nad akcí převzal doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D, rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Organizátoři 27. ročníku si dali za cíl přenést atmosféru střediska i do letošního plesu. Proto ústředním tématem je „Kouzlo úsměvu“.

„Při práci s dětmi a mládeží se snažíme, aby se u nás a s námi účastníci našich programů cítili dobře. Za známku toho považujeme úsměv na tvářích nejen našich svěřenců, ale i našich kolegů a dobrovolníků a praktikantů, kteří se na práci salesiánů podílejí. V ten slavnostní večer bychom chtěli tento salesiánský znak předat i návštěvníkům plesu“ vysvětluje volbu tématu ředitel střediska Ondřej Trojek.

Salesiánský ples v Českých Budějovicích je místem pro setkávání různých kultur, náboženství a sociálního postavení. Je také místem setkání dárců a dobrodinců, bez jejichž štědrosti a velkorysosti by činnost a poslání salesiánů v Českých Budějovicích jen stěží mohla existovat.

Pro zpříjemnění společně stráveného večera organizátoři připravili bohatý program. Ples zahájí předtančení tanečního klubu Styl-Dance Teplice. Během večera vystoupí juniorský taneční pár ve složení Jan Benedikt a Štěpánka Drobná, kteří se účastní letošní Olympiády dětí a mládeže. V průběhu večera se budou kouzlit nejen úsměvy, ale i různé drobné předměty a to v podání kouzelníka Martina Hrušky. Jako vždy vystoupí také hudební skupina Globus. Chybět nebude ani tombola tvořená z darů individuálních dárců a sponzorů plesu. Večerem bude provázet Jiří Ježek, moderátor rádia Hitrádio Faktor.

Salesiánský ples v Českých Budějovicích