Další běh animátorů je v cíli

Další běh animátorů je v cíli
17. května

O víkendu 11.-13. 5. 2018 se v Janově nad Nisou konal závěrečný víkend animátorského běhu L. Celkem 18 účastníků z Prahy, Pardubic, Plzně, Sebranic a Krucemburku vynaložilo velké úsilí, aby našli cestu do Jizerských hor a zakončili svou dvouletou animátorskou přípravu.

Páteční večer patřil velké soutěži Kufr, ve které všichni přítomní (nejen animátoři) prověřovali své vědomosti z teorie psychologie, pedagogiky, preventivního systému a také ze znalostí salesiánského světa. Odměnou jim byly čtyři různě velké kufry plné atraktivních odměn.

V sobotu probíhaly obhajoby závěrečných prací, ve kterých jednotliví účastníci prokazovali svou schopnost použít nabyté poznatky ve své praxi. Každou práci hodnotil mimo zkušební dvojice lektorů i jeden z ostatních animátorů v roli oponentů. Nutno říci, že se své úlohy zhostili na výbornou.

Po celé sobotní odpoledne byla poslední příležitost kurzu načerpat znalosti v sedmi workshopech týkajících se rozmanitých témat od outdoorového vaření přes přípravu témátka až k zvládání problémových situací na táboře.
Sobota nakonec vyvrcholila ve večerní show, při které jsme si připomněli nejzajímavější momenty celého kurzu a byli jsme odměněni slavnostním dortem z dílny Radka Kuchaře, který obětavě po celý kurz vařil. Každý také obdržel zbrusu nové animátorské tričko s novým logem salesiánských animátorů.

Při nedělní bohoslužbě dostal každý z animátorů osvědčení o absolvování kurzu. Tohoto úkolu se ujal provinciál Petr Vaculík, který mezi nás na nedělní dopoledne přijel, vedl mši sv. a po obědě se podílel na transportu účastníků zpět do civilizace.
12. běh animátorů nesoucí označení L je pryč. Zůstalo mnoho zážitků a zkušeností a taky hodně nových vztahů. To všechno zůstává, i když je poslední víkend a celý kurzu už za námi.

Vojtěch Sivek

DSC_0031

DSC_0150

DSC_0045