Žádné zprávy o uneseném salesiánovi z Jemenu

Žádné zprávy o uneseném salesiánovi z Jemenu
11. března 2016

Dosud nejsou žádné zprávy o osudu indického salesiána, P. Toma Uzhunnalila, který byl unesen při útoku na komunitu Misionářek Lásky v Adenu, k němuž došlo v pátek 4. března 2016.  Kromě čtyř řeholnic při něm bylo povražděno 12 laických zaměstnanců hospice pro staré a postižené lidi, převážně muslimů.

 

„Zdá se, že otec Uzhunnalil je naživu,“ uvedl arcibiskukp Hinder s tím, že byly otevřeny všechny cesty k vyjednávání. Prozatím je však nutné zachovat opatrnost a rozvahu a nešířit nepodložené zprávy, které mohou ohrozit vyjednávání.

Od ledna loňského roku probíhá v Jemenu krvavý konflikt, ve kterém spolu zápolí sunnitská nomenklatura podporovaná Saúdskou Arábií a šíitští Hútíové ze severní části země podporovaní Íránem. V zemi operují extrémistické skupiny navázané na Al-Kájdu a džihádisty z Islámského státu, kteří podněcují násilí a teror. V těchto hodinách došlo k výměně zajatců mezi povstalci a saúdskými oddíly. K dohodě došlo během návštěvy delegace Hútíů v Saúdské Arábii a jde o vůbec první podobnou dohodu od počátku bombardování. Cílem vyjednávání je dosáhnout příměří na hranicích a vytvoření humanitárního koridoru do oblastí zasažených boji.

Zdroj: Rádio Vaticana (11. 3. 2016)