Skončil další ročník Mediální školy

Skončil další ročník Mediální školy
3. května 2016

Velkolepou multimediální show si připravili absolventi pátého ročníku salesiánské Mediální školy k ukončení svého kurzu. Mají za sebou pět intenzivních vzdělávacích víkendů a před sebou nové výzvy...

Mediální škola už od roku 2009 nabízí mladým lidem - zvláště salesiánským animátorům - víkendová setkání zaměřená na mediální komunikaci. Tento rok se do projektu zapojilo 21 účastníků. V pěti víkendech si vyzkoušeli práci zvukaře, fotografa, grafika, filmaře a moderátora. Kromě toho ale také vytvořili sehranou partu tvůrčích nadšenců, která srší novými nápady a nebojí se experimentovat. To dokázali na posledním kurzu v Brně-Žabovřeskách, kde vlastními silami uspořádali famózní závěrečné představení a připravili tak celému týmu neopakovatelný zážitek.

Mediální škola

Cílem Mediální školy je mimo jiné povzbudit mladé lidi, aby se na místě svého působení aktivně zapojovali do mediální komunikace hodnotných obsahů a podpořili svými schopnostmi aktivity místního společenství. Proto v příštím školním roce připravuje Mediální škola další absolventský projekt: skupina účastníků posledního ročníku MeŠ bude animovat 90. výročí příchodu salesiánů do ČR, které oslavíme v roce 2017.

 

Anežka Hesová


Salesiánské mediální centrum

Mediální školu pořádá Salesiánské mediální centrum, o.p.s.

Více informací najdete na www.medialnivychova.org

Související galerie