Nový školní rok ve střediscích

Nový školní rok ve střediscích
22. září 2016

V salesiánských střediscích jsme nastartovali další školní rok. Co je nového a co se chystá na místech, kde působí salesiáni?

V Praze máme novou maringotku

Začátek školního roku je pro děti ve středisku v Praze - Kobylisích vždy tak trochu stejný. Přihlašování do kroužků, do školičky, do Oratoře… Letos ale neotevíráme jen známé aktivity. Letos totiž otevíráme slavnostně. Během prázdnin se nám podařila opravit Oratoř a nízkoprahová služba Vrtule dostala pro svou terénní práci novou maringotku Vrtulku. Obě slavnostní otevření proběhnou v září.
Kromě stálých aktivit připravujeme během roku 2017 i několik zajímavých benefic. 9. ledna 2017 proběhne Špačkův rodinný koncert, 7. března 2017 se těšíme na Prague Cello Quartet a v květnu u nás vystoupí barokní soubor Pro Arte Antiqua. A také pořádáme edukativní koncerty pro školy. Proto neváhejte a přijeďte nás do Prahy navštívit!

Eva Špačková

V Praze máme novou maringotku


Zlínský přednoviciát téměř naplněn

Ve zlínském domě je opět živěji. Těsně před začátkem školního roku k nám totiž dorazili 3 mladí muži: Dominik, Lukáš a Karel. Začínají zde první formační období, tzv. přednoviciát. Během tohoto školního roku se nejen budou podílet na různých aktivitách pořádaných farností nebo Salesiánským klubem, al

e budou také uvažovat o nasměrování svých životů. Pokud bude vše dobře pokračovat, odejdou po roce do popradského noviciátu, který máme společný se slovenskými salesiány.

Pavel Liškutin

Zlínský přednoviciát téměř naplněn


Líšeň se může jít klouzat aneb Don Bosko na ledě

Po zkušenostech s teplejší zimou minulých let připravilo pro letošní rok Salesko společně s MČ Brno-Líšeň velký a dlouhodobý projekt pro veřejnost v podobě kluziště s vlastním chlazením. Bruslení tak bude možné až do příjemných +9°C. Po tři měsíce od prosince do února se tak Brňáci budou klouzat přímo v areálu Saleska. Jestli jste měli v plánu se do Saleska podívat, zvažte zimní termín návštěvy a vezměte sebou brusle, popřípadě vám je zde půjčíme. Užít zimních radovánek si budete moct na ploše téměř 1000 m2. Kapacita kluziště je až 160 bruslařů najednou, tak pozvěte i kamarády. Tak už víte, co si letos přát k Ježíškovi? Brusle a lístek do Saleska...

Renata LorencováLíšeň se může jít klouzat


V Žabinách máme na co navázat

Salesiánské středisko v Brně-Žabovřeskách zahájilo nový školní rok v duchu hesla "Máme na co navázat." Připravujeme se tak na 90. výročí příchodu salesiánů do ČR a na návštěvu hlavního představeného dona Ángela, který přijede (k nám, do Žabin!) v září příštího roku. Těšíme se, co tento školní rok přinese: na využití nově zrekonstruovaných prostor, na Celostátní setkání salesiánských animátorů, na spolupráci s novými pracovníky a animátory a na všechno, co má pro nás Pán Bůh připravené.

Anežka Hesová

V Žabinách máme na co navázat


Na DISu školíme nové instruktory

V Domě Ignáce Stuchlého jsme rozjeli už koncem srpna celoroční seriál  Orientačních dnů adapťákem pro studenty teologické fakulty v Olomouci.
V plánu máme 100 třídenních kurzů OD za rok. Také se těšíme na staré známé i nové tváře do našich víkendových Střapců, LISu a duchovních obnov. Tvrdíme, že salesiánské programy jsou značkou kvality. Začali jsme proto další formaci našich nových instruktorů a asistentů o víkendovkách s názvem ODISea II.
19 nových adeptů prožilo svoje adrenalinové stmelení od 15. do 20. srpna v Koněšíně, v tomto šk. roce budou pokračovat vzděláváním ve třech víkendech.
Tyto naše nové naděje vidíte na fotografii z Wilsonovy skály nad Dalešickou přehradou.

František Bezděk

DIS