Salesiánské divadlo

Prostor Salesiánského divadla v Praze-Kobylisích byl v roce 1990 vrácen salesiánům, kterým patřil do roku 1950. Od tohoto roku začala postupná rekonstrukce prostor a vybavování standardní technikou.

Se změnou vlastníka bylo divadlo přejmenováno z Klicperova na Salesiánské. Salesiánské divadlo je po právnické stránce součástí Salesiánského střediska mládeže o.p.s.

Divadlo slouží hlavně k realizaci představení neziskových organizací, které chtějí v divadelních prostorách prezentovat svoji činnost. Největší časový prostor využívají základní umělecké školy, taneční studia či školy, základní školy a gymnázia z blízkého okolí, skauti apod. Dále těchto prostor využívá ke svým zkouškám a představením několik amatérských divadelních souborů. V Salesiánském divadle vystupuje American Drama Group s anglickými představeními zaměřenými zvláště pro středoškoláky učící se anglický jazyk.

Stručné technické informace:

- 400 míst v hledišti
- základní ozvučovací a světelné vybavení
- pro taneční vystoupení baletizol
- rozměry jeviště 8m x 10m
-ceny přijatelné i pro amatérské soubory

 

Bližší informace o divadle podá Marie Štarmanová (ředitelka) tel. 283029130, 734267608, pronajmy@strediskokobylisy.cz .

Adresa: Kobyliské náměstí 1, 182 00 Praha 8.

Jak se k nám dostanete: Je to jednoduché. Metrem trasa C na KOBYLISKÉ NÁMĚSTÍ, výstup směr Kobyliské náměstí a ve vestibulu směrovky "Salesiánské centrum". Po schodech vystoupíte 30 metrů od Salesiánského divadla.

Prohlédněte si program Salesiánského divadla.

Více informací o práci Salesiánského divadla