Don Bosko a misie

Don Bosko snil o misiích již od svého mládí. Proto také salesiáni  brzy započali svoji misionářskou činnost, která pak dále pokračovala – zejména v Jižní Americe. První misionáře Don Bosko vybral, připravil a vyslal roku 1875 na jih Argentiny do oblasti divošských kmenů. Misie se rychle rozrůstaly a salesiáni se zařadili mezi velké misionářské společnosti. Pokřesťanštili Ekvádor, roku 1894 se dostali i k indiánským kmenům, zvláště ke kmeni Bororos, kde roku 1914 vzniklo i biskupství. Působili také kolem řeky Rio Negro v Brazílii. Roku 1924 se vydali k indiánským kmenům Paraguaye a v roce 1927 navštívili Amazonskou nížinu. Od roku 1911 působili také na africkém kontinentu, jmenovitě v Kongu.

zambie

Misijní sny Dona Boska

O sv. Donu Boskovi je známo, že měl sny, které často předpovídaly události, jež se pak staly a to nejen u salesiánů, ale i v církvi nebo v občanském životě. 

Don Bosko své sny občas vyprávěl a často po tom opakoval: „Přikládejte těm snům váhu, jakou chcete. Ponechávám vám svobodu těmto věcem věřit nebo nevěřit, přikládat jim větší nebo menší význam. Jen jedno vám doporučím, abyste se ničemu nevysmívali, ani mezi druhými, ani mezi cizími lidmi. Považuji za dobré vám říct, že Pán má spoustu prostředků, kterými může projevovat svou vůli.“ Jindy zase říkal: „Nazývejte je sny, nazývejte je podobenstvími, dejte jim jakýkoli jiný název, který by se vám líbil. Já jsem si jistý, že když se budou vyprávět, udělají vždycky dobro.“ 

Některé z Don Boskových snů se týkaly misií a budoucího misijního působení salesiánů. Ty nejdůležitější zde nabízíme…

23

  1. 1871 - Sen o Patagonii.
  2. 1875 - Vidění budoucnosti
  3. 1877 - Panna Maria uvádí salesiány do Francie
  4. 1885 - Sen o misiích
  5. 1885 - Světová budoucnost salesiánů
  6. 1885 - Victoria! Trionfo!
  7. 1886 - Misijní sen v Barceloně  

Stáhněte si všechny misijní sny dona Boska.