Salesiánský Velehrad - základní informace

Aktualizace: 23. 3. 2015
Oslavy jubilejního roku Dona Boska vyvrcholí v ČR o víkendu 7. - 9. srpna 2015 na Velehradě.

Program:
Salesiánská rodina a její příznivci (SDB, FMA, ASC, VDB, zaměstnanci středisek, farností, animátoři, mladí lidé ze salesiánských děl včetně klubů SHM apod.) jsou zváni na celý víkendový program.
Sobotní program
nabízíme i všem ostatním zájemcům, kteří chtějí jubileum Dona Boska s námi oslavit. Budeme rádi, když se zdržíte nejen na sobotní mši sv., pestrý program (viz samostatná záložka) je připraven až do pozdního večera.

Putování:
Na Velehrad je možné putovat - kromě hromadných dopravních prostředků či auta, také na kole nebo pěšky. Můžete se domluvit na společném putování, pokud se chcete k někomu přidat, můžete využít této nabídky:
Poutě na Velehrad (sešit MS Excel)Poutě na Velehrad, které jsou otevřené pro další zájemce.

Přihlašování k ubytování a stravování:
Bude probíhat cca od začátku dubna. Přesný termín a způsob přihlašování  bude předem vyhlášen. Přihláška má svůj vlastní list.

Ubytování:
Máme zajištěnu veškerou kapacitu levného ubytování na Velehradě - Stojanov , domov mládeže, farní prostory, ZŠ, a kemp, který je 2 km od Velehradu, i další prostoy v Otrokovicích. Přehled ubytovacích míst najdete již teď na listu Ubytování a stravování.

Stravování:
Stravování - plnou nebo částečnou penzi - si bude možné objednat společně s ubytováním.
Budeme schopni objednat i samostatnou stravu bez ubytování, ať na celou dobu nebo např. jen oběd pro ty, kteří přijedou pouze na sobotní program a v předstihu se nahlásí.

Příjezd a parkování:
Problémem na Velehradě jsou parkovací místa. Z toho důvodu uvítáme, pokud co největší počet poutníků použije jiný dopravní prostředek než auto - společný autobus, kolo, nebo přijde ze Starého Města pěšky poutní stezkou.
I tak řešíme zajištění záchytných parkovišť v blízkosti Velehradu. Aby bylo možné situaci dobře zvládnout, paralelně s přihlašováním k ubytování a stravování bude spuštěn také průzkum ke zjištění počtu aut, která mají na Velehrad přijet. Velice nám tyto informace pomohou.

Vysílání TV NOE:
TV NOE připravuje živé vysílání hlavních bodů programu.

Kontakt:
Hlavní koordinátor: Marek Sklenář, SDB, sklenar(a)sdb.cz, 737957282

Zpět na SALESIÁNSKÝ VELEHRAD